Demirören Avcı'ya sahip çıktı

Demirören Avcı'ya sahip çıktı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, (A) Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı'ya destek vererek "Hocamız ve futbolcularla ilgili yorumlar rahatsız edici boyutlara geldi. Herkesi yapıcı olmaya davet ediyorum" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, (A) Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı'ya destek verdi.

Demirören, Le Meridyen Otel'de milli takımın resmi sponsorlarından Sarar ile mevcut sözleşmenin uzatılmasıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kurdukları takımı uzun vadeli planlamaları düşünerek oluşturduklarını söyledi. Başkan Demirören, Abdullah Avcı'yı takımın başına getirirken buna dikkat ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Abdullah Avcı'yı takımın başına getirirken ve yeni takımı kurarken uzun vadeli planlama oluşturduk. Onun için Avcı'yı getirdik. 2014 Dünya Kupası'na gitmekte zorlanıyoruz diye hocamız ve futbolcularla ilgili yorumlar rahatsız edici boyutlara geldi. Bu şekilde futbol takımlarımızın ve milli takımlarımızın başarılı olma şansı yok. Hocamızın bizi Brezilya'ya götüreceğini söyleseydik elemelere katılmaya gerek yoktu. Herkesi yapıcı olmaya davet ediyorum." 

-Demirören'den gönderme-

Yıldırım Demirören, milli takımlar resmi moda sponsoru Sarar ile yapılan 4 yıllık sözleşmenin mali açıdan ne getirdiği yönündeki soruyu ise ilginç bir şekilde yanıtladı.

Demirören soruya "Federasyondaki odama parmak iziyle giriyorum. İçerde de masaj yapıyoruz. Televizyonlarda ihaleye fesat karıştıran veya personeli zorlayan, 'bu firmayı alın' diyen insanları çıkarıp, Türk futbolunu yönlendirmeye çalışıyoruz. Bunlar kolay değil. Rakamı söylemeyeceğim" diye yanıt verdi.x

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan TFF Başkanı, şunları söyledi:

"Federasyonumuzun 16 yıllık sponsorluğunu yapan, neredeyse ilk sponsorlardan Sarar firmasıyla yeniden sözleşme uzattık. Kaptanımız Emre ve hocanın şıklığını görüyorsunuz. Emre'nin şapkası eksik. Futbol sponsorlarla yaşıyor. Sarar firmasına milli takıma ve federasyona olan güveni için teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı olur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS