Havalimanında Manchester arbedesi

Havalimanında Manchester arbedesi

Avrupa Şampiyonlar Ligi grup maçında temsilcimiz Galatasaray ile karşılaşacak olan Manchester United'ın İstanbul'a gelişi olaylı oldu. İngiliz takımı karşılamaya gelen yüzlerce taraftar maytap ve meşale yakarak havalimanın camlarını yumrukladı. Polis biber gazıyla müdahale etti.

Sponsoru olduğu Türk Hava Yolları'na ait özel bir uçakla saat 20.15'de İstanbul'a gelen Manchester United kafilesi Atatürk Havalimanı'nda Galatasaraylı idareciler tarafından karşılandı.

Bu arada Atatürk Havalimanı'na gelen çok sayıda Galatasaray taraftarı takımları lehine tezahüratlarda bulundu.

Polis bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, otobüslerle havalimanına gelmek isteyen taraftara havalimanına girişlerine izin verilmedi.

Taraftarlar nedeniyle Çevik Kuvvet ekiplerini Atatürk Havalimanı'nda geniş güvenlik önlemi aldı.

İngiliz takımını karşılamaya gelen Galatasaraylı taraftarlar meşale ve maytaplar yakmaya başladı.

Dış Hatlar Geliş Terminali kapısına doğru ilerleyerek camları yumruklamaya başladılar.

Polis camları yumruklayan taraftarlara biber gazıyla müdahale etti. Daha sonra olay yerine Galatasaray Yöneticisi Abdürrahim Albayrak taraftarlara çevik kuvvet otobüsü içinden megafonla konuşarak sakin olma çağrısında bulundu.

Albayrak, "Biz bir dünya takımıyız. Bu tip şeylere kesinlikle müsaade etmeyiz. Sağ olsun taraftarlarımızda bana hak verdiler. Manchester United bizi orada çok iyi karşıladı. Bu tip kötü olaylara hocamız ve takım da çok üzülür" dedi.

Olaylar nedeniyle güvenlik güçleri İstanbul'a gelen Manchester United kafilesini Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nden çıkardı.

Kafile buradan otobüsle havalimanından ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS