Trabzonsporlular Nyon'da gösteri yapacak

Trabzonsporlular Nyon'da gösteri yapacak

Trabzonspor taraftarlarının 24 Kasım Cumartesi İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA binası önünde "Temiz Futbol Eylemi" gerçekleştireceği bildirildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan haberde, Türkiye'de futbol dünyasını sarsan şike operasyonlarıyla başlayan "Temiz Futbol Eylemleri"nin sınırları aştığı belirtilerek, "33 haftadır hak ve adalet arayışlarını dillendiren "Temiz Futbol Gönüllüleri" İstanbul, Bursa, Trabzon ve Almanya'dan sonra en büyük eylemlerini, 24 Kasım Cumartesi günü İsviçre'nin Nyon şehrindeki UEFA binasının önünde gerçekleştirecek" denildi.


Haberde Trabzonspor'un Avrupa'daki en büyük taraftar gurubu Vira Avrupa tarafından İsviçre polisinden yasal izinleri alınarak gerçekleştirilecek eyleme İsviçre ve çevre ülkelerden yoğun katılımın beklendiği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yerel saatle 14.00'te başlayacak eyleme Trabzon Fikir Kulübü 5 kişilik bir heyet gönderiyor. Eyleme, Avrupa'da yaşayan Trabzon ve Trabzonspor derneklerinin de destek verdikleri açıklandı. UEFA binasının hemen karşısında gerçekleştirilecek eylemde Türkiye'deki futbol iklimine ve Türkiye Futbol Federasyonu'nda yaşanan hukuk ihlallerine dikkat çekilecek. Temiz Futbol Gönüllüleri, UEFA Başkanı Michel Platini'ye 'Sayın Platini, Türkiye'de şike serbest mi?" diye soracaklar. Eylemde ayrıca, UEFA Disiplin Komitesi'nin Türkiye'deki şike skandalıyla ilgili kararını bir an önce vermesi de istenecek."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS