İşadamının evine molotoflu saldırı

İşadamının evine molotoflu saldırı

Elazığ’da biri iş adamı Ali Yücel Uygur'a ait iki ev gece yarısı molotoflu saldırıya uğradı. Evlerde çıkan küçük çaplı yangınlar itfaiye tarafından söndürüldü.Saldırı nedeniyle çıkan yangınlarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Ataşehir Mahallesi Karayol Sokak'ta bulunan eski ANAP il başkanlarından iş adamı Ali Yüccel Uygur’a ait villaya saat 22.30'da molotof kokteyli atıldı.

Ali Yücel Uygur'un ailesi ile birlikte İstanbul’da olduğunu bilen komşuları, eve iki kişinin girdiğini görerek polise haber verdi. Polis hırsızlık olayı sanarak verilen adrese geldiğinde villanın kapı ve pencerelerine atılan iki molotof kokteyli sonucu yangın çıktığını gördü. Çağrılan itfaiyenin zamanında müdahalesi ile yangın söndürüldü.

Bu olaydan bir saat sonra Mustafapaşa Mahallesi Göçmen Sokak 20 numaralı apartmanın 4'üncü katındaki kapıya da molotof kokteyli atıldı. Evde oturanlar, kapının önündeki ayakkabıların yanmasının kokusunu alınca küçük çaplı yangını farketti. Haber verilen itfaiye ekipleri bu yangını da büyümeden söndürdü.

Her iki olayla ilgili soruşturma başlatan polis, görgü tanıklarının ilk olayda 2 kişi olduklarını belirttiği kişilerin eşkallerini tespit etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS