İstanbul'da en zor gün!

İstanbul'da en zor gün!

İstanbul'u adeta esir alan kar gece boyunca etkisini artırarak sürdürdü. Kentte trafik felç oldu, bir çok araç yollarda kaldı. Kentte hava ve deniz ulaşımında aksamalar yaşandı. Meteoroloji de kuvvetli kar yağışı uyarısında bulundu. Kamuda çalışan engelli personel ve hamileler yarın da izinli.

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı, İstanbul'da da gece boyunca devam etti. 


İstanbul'un genelinde etkisini artırarak süren kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi.


Ana yollarda kar küreme çalışmalarının hemen ardından kuvvetli kar yağışı yeniden yolu kar tabakasının altında bıraktı.


Belediye ekipleri yollarda sürekli olarak kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Yer yer anayollarda da sorunlar yaşanırken, bazı ara sokaklar ve yan yollarda araçlar ilerleyemedi. Köprülerde yaklaşık 25 santimetre uzunluğunda buz sarkıtları oluştu.


Kar yağışı Bağcılar, Küçükçekmece, Esenler ve Sultangazi'de sabah saatlerinde daha da hızlandı. Ara yolların kapalı olması nedeniyle araçlar ilerleyemedi. Minibüs ve otobüslerde ilerleyemeyince vatandaşlar yollarda kaldı.

Özellikle Bağcılar'da bir çok kişi, servis ve toplu ulaşım araçları gelmeyince çareyi yürümekte buldu.


Engelli ve hamile personele izin


İstanbul Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli ve 2 gündür idari izinli sayılan engelli personel ile hamilelerin yarın da izinlerinin devam etmesine karar verdi.
Metrobüs seferleri de etkilendi


Olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayan  Küçükçekmece- Topkapı metrobüs seferleri normale döndü.


Hava ve deniz ulaşımında iptaller

Yoğun kar yağışı hava ve deniz ulaşımında da aksamalara neden oluyor. 


İDO'dan alınan bilgiye göre, İDO'nun, saat 08.00 Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü ve saat 09.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferleri yapılamadı. İDO'nun saat 17.15 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu deniz otobüsü seferinin de yapılamayacağı belirtildi.


Atatürk Havalimanı’ndan da sabah saatlerinde iç ve dış hatlarda yapılması planlanan 87 uçuş iptal edildi. İptallerin 41’i dış hat seferlerinde 46’sı da iç hat seferlerinde oldu. Uçuşları iptal edilen çok sayıda yolcu geceyi terminal içinde bulunan banklarda uyuyarak geçirirken, transit yolcular da otellere yerleştirildi.

Türk Hava Yolları (THY), da yurt genelinde çeşitli meydanlardan yapılması gereken karşılıklı toplam 183 iç ve dış hat seferini iptal etti.

Kar kalınlıkları

Kar kalınlığının Eyüp, Aksaray ve Beşiktaş'ta 15 santimetre, Şile, Silivri ve Bağcılar'da 20 santimetre, Bakırköy ve Bayrampaşa'da 25 santimetre, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Avcılar, Maltepe ve Ümraniye'de 28 santimetre, Kartal, Beykoz ve Kayışdağı'nda 38 santimetre, Uğur Mumcu, Kurtköy, Çekmeköy, Çavuşbaşı, Hadımköy ve Arnavutköy'de 47 santimetreye ulaştığı bildirildi. İBB'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kar yağışının özellikle Avcılar, Beylikdüzü, Sefaköy, Küçükçekmece, İkitelli, Bağcılar, Başakşehir, Hadımköy, Gaaziosmanpaşa ve Sultançiftliği'de etkili olduğunu belirtti.


Küreme ve tuzlama çalışmalarından sonra tipi nedeniyle yolların tekrar kar tuttuğu belirtilen açıklamada, "Kayan TIR'lar ve yanlış parklar nedeniyle kürüme ekiplerinin sorunlu bölgelere ulaşmaları güçlükle yapılıyor" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS