Erdoğan'ın konuşmasını tehlikeli buldu

Erdoğan'ın konuşmasını tehlikeli buldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Son dönemlerde Sayın Başbakanın içe dönük, dine dönük, mezheplere dönük konuşması gerçekten tehlikeli" dedi.

Kars-Iğdır-Ardıhanlılar Dayanışma Derneğinin düzenlediği "Karslılar Kaz Gecesi"ne katılmak üzere Adana'ya gelen Tekin'i, havalimanında çok sayıda partili pankartlarla karşıladı.

Tekin, bir düğün salonda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Kars'ta tüm kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığını belirterek, bunun önemli bir özellik olduğunu vurguladı.

Son dönemlerde Suriye, İran, Irak başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasında ciddi karışıklıklar yaşandığını belirten Tekin, şunları kaydetti: "Aynı sürecin Türkiye'de olmaması için hepimizin mücadele etmesi gerekiyor. Son dönemlerde Sayın Başbakanın içe dönük, dine dönük, mezheplere dönük konuşması gerçekten tehlikeli. Buna hepinizin dikkatini çekmek istiyorum. Onun için Kars'ın önemi var. Bütün bu coğrafyadaki yoksulluğa rağmen bir arada yaşamayı becermişler. Demek ki Türkiye'de de bir arada yaşamayı becermeliyiz. Buna da büyük ihtiyacımız var. Adana da ona benzer. Özellikle son dönemlerde çok göç alan illerimizin bir tanesi. Her ne kadar işsizliği, yoksulu fazlalaşmış olsa da Adana'nın böyle bir özelliği var."

Tekin, İstanbul, Ankara, İzmir'de olduğu gibi Adana'da da Karslı hemşehrilerinin bir arada olmayı ve özellikle sıkıntılı günlerde bir dayanışma içinde bulunmayı becerebildiğini sözlerine ekledi.

Kars-Iğdır-Ardıhanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Turgay Kılçak, günün anısına Tekin'e teşekkür plaketi verdi.

Geceye CHP Adana Milletvekilleri Turgay Develi ve Ali Demirçalı da katıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS