Clinton'a teşekkür telefonu

Clinton'a teşekkür telefonu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüşerek, Fransa Senatosu'nda kabul edilen tasarı hakkındaki açıklaması için teşekkür etti.

Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı  Clinton ile bir telefon görüşmesi yaptı. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede Davutoğlu, Clinton'a Fransa Senatosu'nda kabul edilen yasa tasarısı hakkındaki açıklaması nedeniyle teşekkür etti.

Clinton, Fransa Senatosu'nda kabul edilen Ermeni soykırımını inkara ceza öngören yasayla ilgili olarak Cuma günü yaptığı yorumda, "Biz, ifadelerin suç sayıldığı bir yoldan asla yürümeyeceğiz. Ne kadar korkunç bir olay olursa olsun, ne kadar yüksek derecede hassasiyetleri temsil ederse etsin, tarihsel konuları çözmek için hükümet gücünü kullanmaya çalışmak, bana göre çok tehlikeli bir kapıyı açar" demişti.

Davutoğlu'nun Clinton ile görüşmesinde ayrıca Ortadoğu'daki gelişmelerin ele alındığı belirtildi. İki bakanın, Şubat ayı başında gerçekleştirilecek Münih Konferansı'nda buluşmak üzere anlaştıkları bildirildi. Telefon görüşmesinde, ayrıca Davutoğlu'nun Şubat ayında ABD'ye yapacağı çalışma ziyaretinin de ele alındığı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS