'Çocuğa 300 tecavüz'e Bakan ne dedi?

'Çocuğa 300 tecavüz'e Bakan ne dedi?

Çocuk istismarıyla ilgili yine benzer bir tablo... İzmir'de 15 yaşındaki bir çocuğun 2 yılda 300 kişinin tecavüzüne uğradığı iddiaları Aile Bakanı Fatma Şahin'e soruldu. Şahin iddiaların, hem hukuki hem de rehabilite aşamasında takip edildiğini söyledi.

Bakan Şahin, "Hem hukuken hem rehabilite aşamasını takip ediyoruz. Çocuğun yanında olacak şekilde çocuğu koruyacak şekilde çalışmalarımızı takip ediyoruz" dedi.


Yine benzer bir vaka yine benzer mesajlar... İzmir'de 15 yaşındaki bir çocuğun 2 yılda 300 kişinin tecavüzüne uğradığı iddiaları yine Türkiye'nin gündeminde.


Aile Bakanı Fatma Şahin ise iddialara, "Çocuk Koruma Kanunu'nu güçlendirmk için çalışmalara devam ediyoruz" yanıtını verdi, ''Anne baba çocuğunu koruyamıyorsa tedbirler alınmalı'' dedi ve ekledi:


"Çocuk istismarcılarına karşı yapılacak tedbirleri almak, anne baba çocuğunu koruyamıyorsa o anne babayla ilgili de gerekli tedbirleri almak zorundayız. Adalet Bakanımızla bu çalışma tamamlanınca hukuki yönden de bir çok sorunu çözecek yasal alt yapıyı da çözmüş olacağız."

Kadınlar için yeni adım 


Ayrıca kadınlar için yeni bir adım daha atıldı. Sanayi bölgelerinde kreşler açılacak. Amaç, kadın istihdamını artırmak...


Sanayi Bakanlığı ile Aile Bakanlığı arasında yeni bir protokole imza atıldı... Bu protokol başta kadınlar olmak üzere, engelli ve gazi yakınlarını da kapsayacak...


Fatma Şahin, "Çalışan ve işçi kadınlar adına önemli bir başlangıç. Çalışan kadının hayatını kolaylaştırmak lazım" dedi.


Bilim ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün de, "Kreşlerle kadın istihdamı artacak kadınların organize sanayi bölgelerinde istihdamı artacak"

Sanayi bölgelerinde açılacak olan kreşler öncelikle kadın istihdamının en fazla olduğu bölgelerden başlayacak..


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS