Biletix "Grup Yorum" yanlışından döndü

Biletix "Grup Yorum" yanlışından döndü

Hafta içinde Malatya'da üniversite öğrencileri hakkında verilen yargı kararını gerekçe göstererek "Grup Yorum konserine bilet satışını" gözden geçirme kararı alan Biletix, yeniden Grup Yorum konserine bilet satacağını açıkladı.

Biletix tarafından yapılan yazılı açıklamada, "hafta başından beri gerek sosyal medyada, gerekse basında Grup Yorum konserlerinin bilet satışına ilişkin yer alan haber ve yorumları üzüntü ile takip etmekteyiz. 2000 yılından beri her yıl 7 binden fazla etkinliği sanat severler ile buluşturan Biletix olarak, her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer alan ve destekleyen bir kurum olduk. Sanat severlerin sanata ulaşmasında aracı rolü üstlenen Biletix’in, bu noktada sansüre ve sanatçıların ifade özgürlüğünün kısıtlanmasına karşı olduğunu tüm kamuoyu ile paylaşmak isteriz" denildi.

"Firmamız ve Grup Yorum mağdur oldu"

Grup Yorum’un 25. yıl konserinde kitlelerle buluşmalarına aracılık ettikleri hatırlatılan açıklamada şöyle denildi: "Satışını üstlendiğimiz tüm etkinliklerde bilet satışına “hukuki bir engel olup olmadığını değerlendirme sürecimiz ve kriterlerimiz" ne yazık ki son yaşadığımız olaylarda kamuoyuna yanlış yansıtılarak, firmamızın ve sürece dahil olan Grup Yorum’un ve Ada Organizasyon’un mağdur duruma düşmesine neden olmuştur.

Bu değerlendirme sürecinde, hukuk firmamızın yaptığı araştırma sonucu edindiğimiz resmi bilgiye göre, daha önce basına yansıyan haberlerin aksine, Malatya’da üniversite öğrencileri hakkında verilen yargı kararının, “Grup Yorum konserine bilet satışı ile ilgili olmadığı" ve buna bağlı olarak da, Grup Yorum konserinin biletlerinin satışının hukuka aykırı olmadığını netleştirmiş bulunuyoruz.

Her etkinlik için yürüttüğümüz bilet satışı değerlendirme sürecimizin, Grup Yorum’u hedef alan bir uygulama olarak gösterilmesinden duyduğumuz rahatsızlığı ve sürecin taraflarının bundan olumsuz etkinlemesinden duyduğumuz üzüntüyü kamuoyu ile paylaşmak isteriz
Geçmişte olduğu gibi gelecekte de, Grup Yorum konserlerinin biletlerini satmaktan mutluluk duyacağımızı kamuoyuna bir kez daha arz ederiz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS