Emniyette KCK depremi sürüyor

Emniyette KCK depremi sürüyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli 9 personelin görev yerleri değişti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli 1 müdür yardımcısı, 2 emniyet amiri, 1 baş komiser ve 1 komiser ile İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli 2 emniyet amiri, 1 baş komiser ve 1 komiser, İstanbul Valiliği tarafından emniyetin başka birimlerinde görevlendirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün talimatı ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın onayıyla aralarında Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy'un da bulunduğu toplam 9 emniyet amiri ve başkomiser görevden alınarak başka görevlere atandı.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş'in KCK soruşturması kapsamında ifade vermeye çağrılmasının ardından İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün ve İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan görevden alınıp Ankara'ya atanmıştı.

Eski İstihbarattan Sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer ise Ankara Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmişti.

Bu gelişmelerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü bünyesinde PKK masasından sorumlu emniyet amirleri ve başkomiserler görevden alındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS