CHP'de kritik görüşme

CHP'de kritik görüşme

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap, tüzük değişikliği konusunda, CHP'nin önceki Genel Başkanı Deniz Baykal ile dün TBMM'de bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Matkap, Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde gazetecilerin soruları üzerine, tüzük değişikliği konusunda, Baykal ile dün TBMM'de bir görüşme yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Hazırlanmakta olan tüzük değişikliği ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Başlangıç noktası ile bugün arasında çok önemli değişiklikler oldu.


Önceki genel başkanımız 54. ve 84. maddelerdeki kimi hükümlerle ilgili kaygıları olduğunu söyledi. Çok makul karşıladık. Komisyon yeniden değerlendirecek, bu yapılmakta olan hazırlıkların çoğuna mutabık gibi gördük."


Matkap, bir soru üzerine "Divan Başkanlığı" konusunu görüşmediklerini, "hiç bir gerilim olmadığını, Baykal'ın da bu sürece katkıda bulunmak istediğini" söyledi.


Görüşmeye katılan Genel Başkan Yardımcısı Atila Emek de çok verimli bir görüşme gerçekleştiğini, Baykal'ın önerilerini aldıklarını ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS