"Kurultay basına ve izleyicilere kapalı" iddiası

"Kurultay basına ve izleyicilere kapalı" iddiası

CHP'de muhaliflerin gündemiyle 27 Şubat'ta toplanacak kurultayın basına ve seyirciye kapatılacağı iddiası yeni bir tartışma başlattı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "Bu konuda net bir karar yok" dedi.

CHP de kurultaya ilişkin tartışmalar sürüyor. Son iddia, "362 delegenin imzasısıyla gündemi belirlenen ve 27 Şubat'ta Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda toplanacak kurultayın" basına ve seyirciye kapatılacağı. Bu iddiaları değerlendiren CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin, "Pazar günü de pazartesi günü de göreceksiniz son derece çoşkulu bir kurultay olacaktır" dedi.

Tüzük taslağı üzerinde görüşlerini bildirmek üzere genel merkeze gelen milletvekilleri ne yapılacağını bilmiyor. CHP'nin Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ise "Net bir karar yok" demekle yetindi.

Bir diğer iddia ise 26 şubatta genel merkezin belirlediği gündemle toplanacak olan kurultaya, eski Genel Sekreter Önder Sav ve ona yakın delegelerinin "çoğunluk sağlanmasını engellemek amacıyla" katılmayacağı. Matkap, "Hiçbir CHP'li, CHP'yi arkadan hançerlemez" diyerek adeta muhaliflere mesaj yolladı.

Matkap, "Bu tip söylentiler var ama ben bütün delege arkadaşlarımı aynı heyecanla iki kurultaya da bekliyorum. Kol kırılır yen içinde kalır sözünü en çok söyleyen Önder bey idi" diye konuştu.

Matkap, gerekirse Baykal ile görüştüğü gibi Sav ile de kurultay öncesinde görüşebileceğini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS