"Başbakan hasta değil, usta"

"Başbakan hasta değil, usta"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Sayın Başbakanımız hasta değil ustadır usta, bunu herkes bilsin. O ustadan alacağınız çok şeyler var" dedi.

AK Parti Artvin İl Kadın Kolları Kongresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımıyla yapıldı.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongrede konuşan Bakan Çelik, CHP'nin kongre sürecini eleştirerek, "Bırakınız ülke istikrarına bir şey vermelerini, kendi içinde istikrar sağlayamayan bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bu muhalefet kendi içinde istikrarı bir alanda sağlıyor, olağan ve olağanüstü genel kurullarda müthiş bir istikrarları var" diye konuştu.

"Hasta değil, usta"

"Dindar nesil" tartışmalarına değinen Çelik, şöyle devam etti: "Sayın Başbakanımız biliyorsunuz operasyon geçirdi, Allah şifalar versin. İstirahat ederlerken bile rahat bırakmıyorlar. Geçen hafta çok ağır eleştirilerle karşı karşıya kaldık maalesef. Çok acımasız eleştiriler. Bir şey yapmadıkları gibi son derece insanın yüzünü kızartacak kadar ağır eleştirileri de maalesef eksik etmiyorlar. Biz 'dindar nesil' derken şunu söylüyoruz.

Milli ve manevi değerler esastır. Bir ülkede milli ve manevi değerlerimizi ortadan kaldırırsanız ne bireyde, ne evde, ne şehirde, ne ülkede huzur olur. Onun için her milletin değer yargıları var. O değer yargıları üzerine çağdaş, bütün gelişmeleri bina eden bir nesilden bahsediyoruz. Dünyaya kapalı bir nesil değil, dünyaya açık bir nesilden bahsediyoruz ama onlar hiç utanmadan, sıkılmadan, bir operasyon neticesinde evinde istirahat eden Başbakanımıza olmadık hastalıklar, olmadık iftiralarda bulunuyorlar.

Biz de onlara Artvin'den sesleniyoruz; Sayın Başbakanımız hasta değil, ustadır usta, bunu herkes bilsin. O ustadan alacağınız çok şeyler var. Nasıl yurt dışındaki liderler ondan yararlanmak için, bu başarıları nasıl elde ettiğinin hesabını kitabını yapıyorlarsa muhalefet olarak bir düşünün bakalım yüzde 34'ü yüzde 50'ye nasıl taşıdı 9 yılda diye."

Meclisteki "İçtüzük" tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Meclisin çalışmasında içtüzük, anayasadır. Niye bizi milletvekili olarak gönderdiniz. Gidin mecliste kanun çıkarın, yasama görevi yapın diye. Yanlış işler varsa denetim yapın diye. Şimdi 3 gün çalışıyor meclis, salı, çarşamba, perşembe çalışıyor. 3 gün çalışacak meclisi çalıştırmamak için her şeyi yapıyorlar" dedi.

"Peki bu milletin beklediği kanunları kim çıkaracak" diye soran Çelik, şunları söyledi: "Meclis bir şov yeri değil. O el fenerini taşıyarak biz Artvin'in köylerinde büyüdük. O el fenerinin duracağı yer orası değil. O el fenerini mecliste gezdirmek marifet değil. Meclisin itibarıyla kimsenin oynamaya hakkı yok. Ama milletvekili olduğunun farkında değil ki adam. Milletin kendisine ne görev verdiğinin farkında değil ki. Asli görevle değil, uğraşılmaması gereken görevle meşguller."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS