O soruşturmaya Karayılan ve Bayık da eklendi

O soruşturmaya  Karayılan ve Bayık da eklendi

Diyarbakır Özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın PKK'daki iç infazlar için başlattığı soruşturma kapsamına örgütün üst düzey yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Ali Haydar Kaytan, Fehman Hüseyin, Nurettin Sofi ve PKK'dan 2004'te ayrılan Osman Öcalan'da dahil edildi.

Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, PKK içerisindeki infazlar konusunda açtığı soruşturmayı derinleştirdi. Daha önce Şemdin Sakık, İbrahim Güçlü gibi isimlerin ifadesine başvurup örgüt içi infazlar konusunda detaylı ifadeler alan savcılık, soruşturma dosyasına PKK'nın Kuzey Irak'taki elebaşları  Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Ali Haydar Kaytan, Fehman Hüseyin, Nurettin Sofi ve 2004 yılında PKK'dan ayrılan Osman Öcalan'ı da dahil etti.


PKK'nın faliyetlere başladığı 1976 yılından bu yana yaşanan örgüt içi infazları konu alan savcılık soruşturmasının tamamlanmasından sonra dava açılacağı ve soruşturmaya dahil edilen PKK yöneticilerininde bu davada, 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak', 'Kasten adam öldürmek' suçlarından yargılanacakları belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS