"O konu tek satır görüşülmedi"

"O konu tek satır görüşülmedi"

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 4+4+4 düzenlemesinde revizyona gidilmesi için Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın devreye girdiği iddialarını "dedikodu" olarak niteledi. Milli Güvenlik Kurulu'nda 12 yıllık zorunlu eğitim yasa teklifinin konuşulmadığını da söyledi.

Bakan Dinçer meclis kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bakana ilk dört yılın ardından açıköğretim seçeneğinden vazgeçilmesinin nedenleri soruldu. Emine Erdoğan'ın kız çocukları olumsuz etkilenmesin mesajını iletttiği iddiaları hatırlatıldı. Dinçer, "nereden çıkarıyorsunuz bu dedikoduları,dedikodu bunlar" dedi.


Milli Güvenlik Kurulu toplantısına katılımını da değerlendiren Dinçer, son yapılan öğretmen atamalarının genel olarak güneydoğuya olduğuna dikkat çekti. MGK'da bu konunun ele alındığını söyledi


12 yıllık zorunlu eğitim yasa teklifi için "inanın bana MGK'da tek satır görüşülmedi" dedi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan da açıklama geldi

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada da Ömer Dinçer'in dün yapılan MGK toplantısına davet edilmesinin önceki toplantıda kararlaştırıldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Milli Eğitim Bakanı Dinçer'in dünkü MGK toplantısına katılmasıyla ilgili bazı basın-yayın organlarında yapılan yanlış anlamayı gidermek amacıyla açıklama yapılmasını istediği belirtildi.


MGK toplantılarına gündemin özelliğine göre, ilgili bakan ve kişilerin çağrılmasının Anayasa'da yer aldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bir önceki MGK toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in dünkü toplantıya davet edilmesi kararlaştırılmıştır. Milli Eğitim Bakanı Dinçer, toplantıda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki öğretmen açığı ve eğitim alanındaki ihtiyaçlar hakkında bir sunum yapmışlardır. Bazı basın-yayın organlarında iddia edildiği gibi, zorunlu eğitimin '4 4 4' şeklinde 12 yıla çıkarılmasını öngören yasa teklifi kesinlikle gündeme gelmemiştir."
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS