MİT ve Emniyet'ten ortak açıklama

MİT ve Emniyet'ten ortak açıklama

MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan ortak açıklamada, "iki kurum arasında ileri düzeydeki işbirliğinin vazgeçilmez unsuru olan kurumlar arası bilgi paylaşımının, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla devam edeceği" bildirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ortak basın açıklamasında iki kurum arasındaki ileri düzeydeki işbirliğinin vazgeçilmez unsuru olan kurumlararası bilgi paylaşımının, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla devam edileceği belirtildi.


Açıklamada, bir gazetede yayınlanan haberdeki  MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar arasında istihbarat kavgası yaşandığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.


Açıklamanın devamı şöyle; "Özellikle terörle mücadelede önemli görevleri birlikte yürüten bu iki kurumla ilgili verilen haberlerde kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ilkesine ve kurumların yıpratılmamasına özen gösterilmelidir. İki kurum arasında ileri düzeydeki işbirliğinin vazgeçilmez unsuru olan kurumlararası bilgi paylaşımının, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla devam edeceği bilinmelidir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS