Baraj faciasında bir ceset bulundu

Baraj faciasında bir ceset bulundu

Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı derivasyon tüneli kapağının patlaması sonucu kaybolan 6 işçiden vinç operatörü Veli Damaksız'ın cesedi bulundu.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Göksu Nehri üzerinde bulunan ve olayın gerçekleştiği Gökdere Köprü Barajı'ndan sonra gelen Kavşak Bendi Barajı'nın inşaatında çalışan işçiler, nehir yatağında bir işçinin cesedini gördü ve bir süre takip etti.

İşçilerin yaptıkları ihbar üzerine, bölgedeki Sivil Savunma ekipleri harekete geçerek, cesedin Kavşak Bendi Barajı inşaatı ile Sani Bey Barajı arasındaki havzada su yüzeyinde olduğunu tespit etti. Ekipler cesedi sandalla alarak, kıyıya getirdi.

Cumhuriyet Savcısının katıldığı ilk incelemede, cesedin Veli Damaksız'a ait olduğu mesai arkadaşları tarafından teşhis edildi.

Cesedin incelemenin tamamlanmasının ardından, Kozan Devlet Hastanesi morguna kaldırılacağı öğrenildi.

Olay

24 Şubat Cuma günü Gökdere Köprü Barajı derivasyon tünelinin kapağının patlaması sonucu 2 işçi yaralanmış, 10 işçi de akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

Askeri helikopter ve 300 kişiden oluşan arama kurtarma ekibinin katıldığı çalışmalarda, daha önce Eyüp Altıntaş, Cumali Değirmenci, Erkan Yiğen ve Erdal Demirelli'nin cesetlerine ulaşılmış, olayla ilgili, şantiye şefi Öncü P, proje müdürü Erdal N. ve firmanın iş güvenliği sorumlusu mühendis Bora A. tutuklanmıştı. Halen kayıp olan 5 işçiyi arama çalışmaları sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS