Bahçeli'ye suikast girişiminin iddianamesi hazırlandı

Bahçeli'ye suikast girişiminin iddianamesi hazırlandı

MHP lideri Devlet Bahçeli'ye suikast planladığı öne sürülen 5'i tutuklu 6 sanık hakkında 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

73 sayfalık iddianamenin giriş bölümünde, "Türk İntikam Teşkilatı/ Direniş Hareketi" örgütünün yapısına yer verildi. Örgütün, "milli hassasiyetlerden" beslenen ve bu tür söylemleri ön plana çıkaran bir oluşum içinde olduğu, 1999'da Aksaray'da kuruluduğu yer aldı.

İddianamede sanıkların 5 Ekim 2011 tarihinde Devlet Bahçeli'nin  Osmaniye'ye yapacağı ziyaret sırasında Bahçeli'ye suikast yapmayı planladığı, ancak polisin önlemleri artırmasıyla suikasttan vazgeçildiği belirtildi.

Sanıklardan Kubilay Kamışlı'nın diğer sanık Gökhan Güngör'e "Bir kurtuluş hareketi başlatmak için önce Devlet Bahçeli'yi temizlememiz lazım. Devlet Bahçeli'nin ölmesi lazım", Güngör'ün de "Yaparız yiğidim, her şeyi yaparız" dediği telefon konuşmaları yer aldı.

Geçen yıl Aralık ayında Adana, Ankara, Kocaeli ve Hakkari'de yapılan operasyonlarda tutuklanan zanlıların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS