Çay üreticisi Karadeniz Sahil Yolu'nu kapadı!..

Çay üreticisi Karadeniz Sahil Yolu'nu kapadı!..

Rize'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın açıkladığı yaş çay fiyatlarına tepki gösteren çay üreticisi eylem yaptı. Grup, Karadeniz Sahil Yolu'nu ulaşıma kapattı.

Balıkçılar Köyü çay üreticileri ile ulaşıma kapattıkları Karadeniz Sahil Yolu'nda araçlarıyla mahsur kalan sürücüler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Bir ara yolu tek şeritten açarak ambulanslara yol veren üreticiler, bu sırada yoldan geçmeye çalışan diğer araçların önüne atladı.

Yolda kalan bir bankaya ait para nakil aracının güvenlik görevlileri ile üreticiler, birbirlerinin üzerine yürüdü, tartışma araya girenlerce büyümeden önlendi. Üreticiler “Çaylarımızı satamıyoruz. Bir yetkili gelip bizimle ilgilenmiyor. Özel sektör taban fiyatın altına çay alıyorö diye tepkilerini dile getirdi.

Üretici ile asker arasında arbede

Olay yerine gelen trafik polisi ekipleri yolu ulaşıma açmak istedi. Ancak polisle üreticiler arasında tartışma çıktı. Üreticilerin yolun açılmasına izin vermemesi üzerine, eyleme jandarma ekipleri müdahale etti.

Rize İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu’nun talimatı ile askerler yola dökülen çayları ayakları ile yol kenarına attı.

Askerler, güç kullanarak yolda oturan üreticileri de kenara çekti. Bu sırada üreticilerle ile jandarma arasında arbede yaşandı. Komutanın talimatıyla askerler yolda oturanları zor kullanarak yol dışına aldı.

Karadeniz Sahil Yolu da yaklaşık 1.5 saat sonra ulaşıma açılabildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS