Erdoğan'a jet Öcalan cevabı

Erdoğan'a jet Öcalan cevabı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak, başbakanlık olmaz. Tek adamlık da olmaz. Yalan bir dünya dizisini izlemekten başka bir özelliği kalmaz" dedi.

Bahçeli, Burdur'un Bucak ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Basına kapalı olarak teşkilat üyeleriyle bir araya gelen Bahçeli, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Sayın Başbakanın Antalya'da yaptığı konuşmasında terörist başının affedilmesinin MHP'nin elinde olduğunu söylediği, bu konuda görüşünün ne olduğu" yönündeki sorusu üzerine Bahçeli, "Sayın Başbakan her zaman etnik temelli bölücü terörle karşı karşıya kalıp bir çözümsüzlüğe düştüğünde MHP'yi suçlamaktan başka bir çabası yok" diye konuştu.

Başbakanın seçim ve kongre dönemlerinde demokratik açılımdan bahsederken de aynı şeyleri söylediğini ifade eden Bahçeli, "Demekki bugün de aynı şeyleri söylemek zorunda kaldı. Kendisine bu manada cevap verme ihtiyacını hissetmiyorum" diye konuştu.

Bahçeli, şöyle konuştu: "Bütün kurumlar üzerinde etkin bir durum elde etmiş bir Başbakan olarak buna da bir açıklama yapsın. Kamuoyunu doğru bilgiye ulaştırsın. Haysiyetli bir davranış bunu gerektirir. 2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak, iftiralayarak Başbakanlık olmaz. Tek adamlık da olmaz. Yalan bir dünya dizisini seyretmekten başka bir özelliği kalmaz."

Bahçeli daha sonra Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "MHP de BDP de morg önünde nöbet tutmayı bıraksın. Şehitlerimizi, terörist cenazelerini istismar etmeyi bıraksınlar" sözünü hatırlatması üzerine Bahçeli, şöyle yanıt verdi:

"Ülkemizin güvenlik güçlerini morga gönderenler utansın. Türkiye sevdalıları şehitlerimizi morgdan alıp görevini yerine getirmek ve onları toprağa vermekle görevlidirler. Bu sebepten dolayı bu tür konuşmaları yakışıksız buluyorum. Sayın Kılıçdaroğlu İmralı canisinin yol haritası üzerinde yürüyor ve sayın Başbakan'la da bir istasyonda buluşmuşlardır. Yollarına devam etsinler."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, milletten aldıkları güçle Kürt sorununu kabul etmeyerek bölücü terörün de kökünü kazıyarak yollarına devam edeceklerini belirterek, "Bundan da bizi hiç bir güç caydıramayacaktır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS