Suriye sınırında çatışma

Suriye sınırında çatışma

Şırnak'ta Suriye sınırındaki mayınlı bölgede terör örgütü PKK mensubu 4 kişi öldürüldü. PKK'lıların örgütün üst düzey yöneticileri olduğu öne sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Cizre ilçesinin Suriye sınırındaki mayınlı bölgede bir grup terör örgütü mensubunun tespit edilmesi üzerine düzenlenen operasyonda "teslim ol" çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada 4 terörist öldürüldü.

Operasyonda ele geçirilen silah ve malzemelere göre, etkisiz hale getirilen teröristlerin örgütün üst düzey yöneticileri olduğu değerlendiriliyor.

Valilikten açıklama

Bu arada Şırnak Valiliği, 4 terör örgütü mensubunun, uzun namlulu ağır silahlar ve bunlara ait çok miktarda mühimmat, halka yapılacak hizmetleri engellemek, güvenlik güçlerine zarar vermek maksadıyla kullanılacağı değerlendirilen 2,5 kilogram C-4 ve tuzaklanmış iki el bombasıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Valilikçe yapılan yazılı açıklamaya göre, dün saat 21.30 sıralarında Alakamış sorumluluk sahasında bulunan 1422-1423 numaralı sınır taşları arasındaki mayınlı sahada Suriye'den Türkiye'ye sızmaya çalışan terör örgütü PKK-KCK'nın üst düzey yöneticilerinden 4'ü Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı unsurlar tarafından tespit edildi.

Terör örgütü mensuplarına yaklaşık 3 saat ses yayın araçlarıyla teslim olmaları yönünde çağrıda bulunuldu ancak teröristler bu çağrılara otomatik silahlarla ateş ederek karşılık verildi.

Bunun üzerine çıkan çatışmada, 4 terör örgütü mensubu, uzun namlulu ağır silahlar ve bunlara ait çok miktarda mühimmat, halka yapılacak hizmetleri engellemek, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensuplarına zarar vermek amacıyla kullanılacağı değerlendirilen 2,5 kilogram C-4 ve tuzaklanmış iki el bombasıyla etkisiz hale getirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS