"Türkler AKP'den, Kürtler PKK'dan barış beklemesin"

"Türkler AKP'den, Kürtler PKK'dan barış beklemesin"

Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın "terör sorununu Erdoğan çözer" sözlerine BDP'den tepkiler sürüyor. Diyarbakır'da konuşan BDP lideri Selahattin Demirtaş, Zana'nın açıklamalarının kişisel görüşü olduğunu söyledi. Demirtaş "Ne Kürtler PKK'dan, ne de Türkler AKP'den barış beklemesin" dedi.

Leyla Zana'nın açıklamaları, başkentte gün boyu konuşuldu. AK Parti'den Zana'ya destek açıklamaları gelirken BDP'li milletvekilleri sessiz kalmayı tercih etti. Sadece BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş yorum yaptı; "Başbakan'dan umutlu olmak saflıktır" dedi.


Leyla Zana'nın da BDP'ye yönelik eleştirileri vardı. Meclis'teki BDP yöneticileri sessiz kalmayı tercih etti ama partinin başındaki isim Selahattin Demirtaş, Şemdinli'den yanıt verdi.


BDP Genel Başkanı Demirtaş, "Leyla Zana ' nın açıklamalarının büyük kısmı kişisel görüşleridir. Hem AKP' ye hem bize yönelik eleştirileri önemlidir. Partimizde siyaset yapan arkadaşlarımızın partinin ilkeleri ve politikaları çerçevesinde siyaset yapmasını isteriz" diye konuştu.


Demirtaş, "Oslo görüşmelerine dahil olmadık ama bazı görüşmelerden bilgiler geliyordu. Ne kürtler PKK'dan ne de türkler AKP'den barış beklemesin. Barış için halkların kendisi çalışmalıdır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS