Atatürk Havalimanı'nda "kestirme kapı"

Atatürk Havalimanı'nda "kestirme kapı"

Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar ile İç Hatlar arasında yurt dışından gelen ve giden yolcular için yeni bir transit kapısı açıldı. Yetkililer bu kapı sayesinde yolcuların her iki terminal arasında yaklaşık 8 dakika süren yolculuğunun sona erdiğini ve 2 dakika gibi kısa sürede yurt içine giriş veya çıkış yapabileceklerini söyledi.

Atatürk Havalimanı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Aydın her türlü yeniliğe açık olduklarını belirterek, Dış Hatlar Terminali 201 numaralı arınmış salonla, İç Hatlar Terminalindeki 112 numaralı salonu ayıran duvarın açıldığını burada her iki kata güvenlik, pasaport ve gümrük teşkilatını kurduklarını söyledi.

Aydın, "THY Genel Müdürlüğünün yaptığı bu teklifi Güvenlik Komisyonumuzda görüşerek kabul ettik ve karara bağladık. TAV Bir ay içinde tüm çalışmaları tamamladı ve bu gün açılışını yapıyoruz. Önemli olan yolcularımızın rahatlığı. Bir an önce yakınları veya uçakları ile buluşabilmek. Biz Atatürk Havalimanı’nda iyilik, güzellik ve yolcu rahatlığı için her türlü görüşe açığız. Emeği geçen her kese teşekkür ederim" dedi.

"İç hat-dış hat kestirme bağlantısı gerçekleşti"

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise bu kapı sayesinde küçük fakat anlamlı bir çalışma yapıldığını vurgulayarak, "İç hatlardan gelen yolcumuz, dolaşarak dış hatlara gidiyordu. Şimdi buradan çok güzel bir şekilde gelecek burada pasaport işlemlerini yaparak, uçağına rahat geçecek. Bunun özü transit yolcumuz havaalanında araçtan indiği zaman uçağa gidene kadar geldiği zaman süreçlerle ilgilidir. Bu konfor artacak, çok önemli bir yol açılmış oldu. İç hat-dış hat kestirme bağlantısı gerçekleşti. Ben tekrar bütün yetkililerimize teşekkür ediyorum, bir yolcu olarak. THY çalışanı olarak hayat biraz daha güzelleşti" diye konuştu.

"1 milyon 800 binin üzerinde yolcumuz var"

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de "Bizim iç hattan gelen dış hata devam eden yaklaşık 1 milyon 800 binin üzerinde yolcumuz var. Bir o kadar da dış hattan gelerek iç hata giden yolcularımız var. Bu yolcular zannediyorum THY'nin yolcularının yüzde 50'sini oluşturuyor. Dolayısıyla daha önce dış hatlara gelerek iç hatlara 10 dakikalık bir yürüyüş ile giden yolcularımız bu kısa yolu tercih ederek uçaklarına bağlantı zamanı olarak daha rahat seyahat edebilecekler" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS