türkiye

CHP'de PM seçim sonuçları değişti

  1. Türkiye

CHP'de PM seçim sonuçları değişti

CHP'de PM seçim sonuçları değişti

CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne seçilen Denizli Milletvekili Adnan Keskin, 9 No'lu sandıktaki oyunun tutanaklara yanlış yansıdığını belirterek, Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na itirazda bulundu. Parti Meclisi (PM) seçimlerine ait tutanakta itiraz üzerine düzeltme yapıldı.

İtirazı değerlendiren Seçim Kurulu Başkanlığı, kurultayda PM'ye ait "9 No'lu Sandık Kurulu Tutanağı"nın incelemesi sonucunda, Keskin'in 41 oy aldığını, birleştirme tutanağına ise zuluhen 4 oy olarak geçtiğini tespit etti. Başkanlık, Keskin'in itirazını kabul ederek, maddi hatanın birleşme tutanağında 41 oy olarak düzeltilmesine karar verdi.

Buna göre, Keskin'in kurultay sonunda 876 olarak açıklanan toplam oyu 913 olarak düzeltildi. Böylece Keskin PM'ye en çok oy alarak giren aday oldu.

PM seçim sonuçlarına, 2 gün süresince itiraz hakkı bulunuyor.


Adnan Keskin: Kasıt yok

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, CHP'nin Parti Meclisi (PM) listesi ile ilgili karışıklığın, yalnızca teknik bir olumsuzluktan kaynaklandığını söyledi.

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Keskin, Çankaya İlçe Seçim Kurulu yetkililerinin, PM listesine ilişkin, teknik uygulamadan kaynaklanan olumsuzluk belirlediğini, daha sonra bunu düzeltme yoluna gittiğini ifade etti.

Keskin, bu teknik sorunun, listelerin çift bilgisayarla ayrı ayrı kaydedilmesinden kaynaklanmış olabileceğinin düşünüldüğünü anlattı.

Seçim kurulu yetkililerinin burada herhangi bir ihmali ya da kasıtlı davranışının söz konusu olmadığını kaydeden Keskin, listelerdeki karışıklığın yalnızca teknik bir hatadan kaynaklandığını belirtti.

Listede kendisiyle ilgili farklı bir yanlışlığın söz konusu olduğunu ifade eden Keskin, "Ben 9 numaralı sandıktan 41 oy almıştım. Sandık seçmen tutanağında 41 oy aldığım belirtilmiş. Ama birleşme tutanağına '4' olarak geçmiş.

Yani 37 oy benim açımdan kaybolmuş. Bunu düzelttiler. 876 olan oy sayım 913'e çıktı. Böylece listede ben birinci, Sayın Koç ikinci, Sayın Pavey üçüncü sırada yer almış oldu" dedi.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS