Aygün perşembe günü ifade verecek

Aygün perşembe günü ifade verecek

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılması olayına ilişkin, "Yarın 'şikayetçi' sıfatıyla Cumhuriyet Savcısına ifade vereceğim. Aynı zamanda 'tanık' olarak da olaya dair görgülerimi aktaracağım" dedi.

Aygün konuyla ilgili, “Perşembe günü savcıya ifade vermeye gideceğim, gitmezsem ayıp olur” dedi.

Kendisine destek için Tunceli'ye gelen CHP milletvekillerinden bazılarını uğurlayan Aygün, olayın Türkiye'de büyük yankı uyandırdığını ve kamu düzenini sarstığını dile getirerek, "Bu bakımdan, yarın 'şikayetçi' sıfatıyla Cumhuriyet Savcısına ifade vereceğim. Aynı zamanda 'tanık' olarak da olaya dair görgülerimi aktaracağım. Dileğim adaletin tesis edilmesi ve bu olayın yarattığı mağduriyetlerin giderilmesi" diye konuştu.

Aygün'ün, olaya ilişkin soruşturma başlatan Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yarın ifade vermesi bekleniyor.

Savcılık soruşturma başlattı

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK’lıların CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ü kaçırmasıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Aygün yarın soruşturma kapsamında savcılığa gidip ifade vereceğini söyledi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, pazar akşamı Tunceli-Ovacık karayolunun 35’inci kilometresindeki Fırtına Veli Çeşmesi Mevkii’ndeki Merğo Deresi kıyısında ellerinde uzun namlulu silah olan sivil giyimli 2 PKK’lı tarafından kaçırıldı. Aygün, PKK’lılar tarafından götürüldüğü dağlık ve ormanlık arazide 48 saat tutulduktan sonra dün saat 17.00’da Ovacık İlçesi’ne 10 kilometre uzaklıkta bulunan Aktaş Köyü yakınlarında serbest bıraktı.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Aygün’ün kaçırılmasıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Bırakıldıktan sonra götürüldüğü jandarma karakolunda ifadesini daha sonra vereceğini belirten Aygün’e ifadesinin alınması için yazılı bir tebligat çıkarılmadı. Milletvekili Hüseyin Aygün, yarın Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek ifade vereceğini söyledi.

Aygün’ün ifadesinin ardından savcılık soruşturma dosyasını Malatya’daki terör olaylarına bakan Bölge Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS