Afyon'daki komutanlar görevden alındı

Afyon'daki komutanlar görevden alındı

Afyon'daki komutanlar görevden alındı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlama üzerine, oradaki yetkililerden başta albay, yarbay, binbaşı ve astsubay olmak üzere 4 kişinin görevlerinden alınarak farklı yerlere tayinlerinin yapıldığını bildirdi. Afyon valisini de eleştiren Erdoğan "yanlış yapmıştır" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Azerbaycan'a gidişi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, kışladaki başta albay, yarbay, binbaşı ve astsubay olmak üzere 4 komutanın görevlerinden alınarak farklı yerlere tayinlerinin yapıldığını söyledi.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e hediye vermesini eleştiren Erdoğan, "her zaman rutinde yapmış olduğu hediyeleşmeyi böyle bir günde yapmış olması yanlış bir hadisedir ve yanlış yapmıştır. Fotoğraf çektirip onu daha sonra sitesine koymak ayrı yanlıştır" dedi.


  
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "%99 sabotaj" iddiasını da eleştiren Erdoğan şunları söyledi; "kim bu üst düzey komutan? Onu açıkla. Böyle tutarsız, samimiyetsiz ve böyle bir durumdan rant devşirmeye çalışmak gibi bir şey olabilir mi? Bu eğer size ait değilse, çünkü tam sayfa bir haber. Çık o zaman bunu yalanla, yalanlamıyorsan o zaman demek ki sen bunu söyledin. Burada haklı olarak Silahlı Kuvvetler de böyle bir iftira karşısında yapması gereken yargı yoluna gitmektir ve yargı yoluna da gidecektir. Hükümet olarak biz de yargı yolunu ayrıca açık tutuyoruz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan'da kaçırılan Türk iş adamı ile ilgili olarak da kendilerine ulaşmış henüz bir netice olmadığını, münasebetlerin Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü, konunun takipçisi olduklarını söyledi.