Çukurca'da bombalı saldırı

Çukurca'da bombalı saldırı

Hakkari- Çukurca karayolunun 20'nci kilometresinde, askeri konvoyun geçişi sırasında PKK'lılar yola yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumandayla patlattı. Patlamanın konvoyun geçişinden hemen sonra olması nedeniyle yaralanan olmazken; bir araçta küçük çaplı hasar meydana geldi.

Aynı karayolunda geçen 15 Eylül'de meydana gelen ve 4 askerin şehit olduğu, 5 askerin de yaralandığı bölgede, PKK'lılar bugün ikinci kez uzaktan kumandalı düzenekle bombayla saldırıda bulundu. Sabah saat 06.00'da Hakkari'den Çukurca yönüne giden ve aralarında Kirpi adı verilen araçların da bulunduğu 20 araçlık askeri konvoyun geçişinden saniyeler sonra kablo düzenekli patlayıcı büyük bir gürültüyle inflak etti.

Patlamada can kaybı ve yaralanma olmazken, konvoyda bulunun Kirpi adı verilen aracının lastiği ve farlarında küçük çapta maddi hasar oluştuğu bildirildi.

Patlamanın meydana geldiği Hakkari-Çukurca Karayolunda ise 2 metre genişliğinde yaklaşık 1 metre derinliğinde bir çukur oluştu. Yolda oluşan çukur nedeniyle trafik tek şeritten sağlandı. Patlama bölgesinde bulunan kablolar da dikkat çekti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS