TEM Otoyolu turnikelerde KGS fırsatçılığı

TEM Otoyolu turnikelerde KGS fırsatçılığı

TEM yolunun İzmit ve Gebze gişeleri başta olmak üzere çeşitli bölgelerde simit, su ve pişmaniye satma bahanesiyle KGS kartlarındaki bakiyesi biten sürücülerden, ellerindeki kartla geçiş yaptırıp en uzak mesafe bedeli olan 20 TL alan kişiler, hem sürücüleri kandırıyor, hem devleti zarara uğratıyor.

Kocaeli'nin Kandıra, Körfez ve Gebze Şekerpınar TEM yolu gişeleri çıkışlarında pişmaniye, simit ve su satma bahanesiyle bulunan kişiler, KGS kartı içersindeki bakiyesi biten ve kaçak geçiş yapıp para cezası almak istemeyen sürücülere, yanlarından taşıdıkları kartları okutup geçmelerini sağlıyorlar.

Aynı turnikelerin giriş bölümünde okuttukları KGS kartıyla sürücülere çıkış yaptırıp, 1.5 lira yerine 20 TL alan bu satıcıların sayısı her gün artıyor.

TEM yolunun Körfez turnikeleri çıkışında bulunan Karayolları Temsilcilik binasında kart dolumu yapılmasına rağmen bu uygulamayı sürdüren bu kişiler, görevlilerin uyarılarına da aldırış etmiyor.

Hem vatandaşın parasını alarak haksız kazanç sağlayan bu kişilerin bir turnikede günde ortalama 2 bin TL'ye kadar para kazandıkları belirtiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS