AK Parti'de gözler MHP'ye çevrildi...

AK Parti'de gözler MHP'ye çevrildi...

10 günlük aranın ardından gözler yerel seçimin erkene alınıp alınmayacağına ilişkin düzenlemede... CHP, AK Parti'nin yeniden tarih belirleme önerisine yanıt vermedi. AK Parti'deki ibre yeniden MHP'ye çevrildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün Meclis'e gönderdiği yerel seçim düzenlemesi ile ilgili AK Parti, MHP ve CHP'yi ziyaret ederek nabız yoklamıştı. O görüşmelerde MHP 27 Ekim 2013'ün seçim tarihi olması konusunda ısrarcı davranmış, CHP ise kendi kurullarında değerledirme kararı almıştı.

Gazetecilerin soruları üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş CHP'den yanıt gelmediğini söyledi, "Herhalde artık seçimler zamanında yapılır" mesajını verdi.

Diğer AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli ise müzakereyi sürdürmeye çalışacaklarını söyledi. Hafta sonu yapılacak AK Parti kampı ve MHP kongresi sonrasında yeniden bir temas olabileceğinin sinyalini verdi.

Canikli, Genel Kurul'a gelecek Büyükşehir yasa tasarısını da hatırlattı, "Seçim tarihi Büyükşehir yasasının uygulamasını engellememeli bu şartla her tarihe varız" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS