Almanya Başkonsolosluğu önünde tecrit eylemi

Almanya Başkonsolosluğu önünde tecrit eylemi

Almanya'da bir cezaevinde tutuklu bulunan DHKP- C'nin siyasi kanat sorumlusu Şadi Özpolat'ın tecritte tutulması ve tek tip elbise giymeye zorlanması nedeniyle Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyeleri, Almanya Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenledi.

Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde 14.00'de, "Türkiye faşizmi tek tip elbise giydiremedi, Alman emperyalizmi de giydiremeyecek. Tek tip elbise giymedik, giymeyeceğiz" yazılı pankart açan topluluk, "Devrimci tutsaklar onurumuzdur", "Şadi Özpolat yalnız değildir" diye slogan attı.

Bu sırada polisin çevik kuvvet ekipleri konsolosluk önünde güvenlik önlemi aldı.

Topluluk adına basın açıklaması okuyan Tülay Eski, "Alman emperyalizmi şimdi de devrimci tutsaklardan Şadi Özpolat'a tek tip elbise giymesini dayatarak düşüncesinden vazgeçirmeye ve teslim almaya çalışıyor. Şadi Özpolat Türkiye hapishanelerinde 10 yıl yatmış, faşizmin her türlü saldırılarına direnmiş bir devrimcidir. Unutulmasın ki Şadi Özpolat yalnız değildir. TAYAD'lı aileler her zaman direnen devrimci tutsakların yanındadır. Şadi Özpolat'ın talebi kabul edilerek tek tip elbise dayatmasından vazgeçilmelidir. Ne yaparsanız yapın Türkiyeli devrimcileri teslim alamazsınız. Şadi Özpolat'a yapılan bu saldırı demokratik haklarını savunan, haklar ve özgürlükler mücadelesi veren herkesedir. Tecrite, tek tip elbise dayatmasına son verilsin" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS