Ümraniye'de şantiyede 4 işçi ölü bulundu

Ümraniye'de şantiyede 4 işçi ölü bulundu

İstanbul Ümraniye'de bir şantiyedeki konteynerde 4 işçi ölü bulundu. İşçilerin ölümüne odalarında bulunan böcek ilacının neden olduğu tahmin ediliyor.

Necip Fazıl Mahallesi İlelebet Sokak'taki bir inşaat firmasında çalışanlar, baba-oğlu ile iki işçinin işe gelmemesi üzerine şantiyedeki konteynere gitti.

İşçiler, iki katlı konteynerin üst katında, çalışma arkadaşlarının yerde hareketsiz yattığını gördü.

Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı ve polis ekiplerince işçilerin öldüğü belirlendi.

Ölen kişilerin Recep Cırıl (52) ve oğlu Adem Cırıl (22) ile Mustafa Bayrak (18) ve Ahmet Tiryaki (23) olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcısı ve polis ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri sürüyor.

"Ölüm sebebi henüz bilinmiyor"

İnşaat firmasının yetkilisi Selvin Oyman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Mekanik işleri yüklenici firmanın konteynerinde 4 işçimiz sabah ölü bulunmuş. Araştırmalar yapılacak. Ölüm sebebi henüz bilinmiyor" diye konuştu.

"İlk tespitlerde gaz sıkışmasından bahsediliyor, doğru mu?" şeklindeki soruya Oyman, "Buna çok ihtimal vermiyorum. Bu konteynerler radyatör sistemiyle ısıtılıyor. Net konuşmamız için resmi raporları almamız gerekiyor" cevabını verdi.

Oyman, doğalgaz borularının dışarı açılmadığı ve havalandırma dileklerinin kapalı olduğu iddialarının hatırlatılması üzerine, "Öyle bir şeye kesinlikle ihtimal vermiyorum. Çünkü tüm konteynerler sürekli kontrol altında. Kesin konuşmamız için sonucu beklememiz lazım" diye konuştu.

Ölen işçilere tazminat ödenip ödenmeyeceği sorulan Oyman, "Bu benim yetkim dahilinde bir konu değil. Gereken neyse yapılacak" dedi.

Selvin Oyman ilerleyen saatlerde bir kez daha açıklamada bulundu ve şunları söyledi:

"4 işçimiz sabah malesef ölü bulundu. Henüz sebebi belli değil. Adli Tıp doktoru ve savcılık araştırmalarını yapıyor. Rapor sonunda net konuluşulacak. Polis ilk taramada odalarında böcek ilacı buldu. Bu kuvvetli bir ihtimal olarak görülüyor, ilaç sıkıp yattılar diye. Herhangi bir yakıt problemi olduğu kanaatinde değiliz. Çünkü dışarıdaki tanklardan peteklere gelen sıcak suyla ısınıyor konteynerler. İçeride herhangi bir tank söz konusu değil. Kesin sonuç raporlardan sonra çıkacak."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS