İktidarın sabah sporu!

İktidarın sabah sporu!

AK Parti'nin Kızılcahamam toplantısının ilk gününe sabah sporuyla başlayan vekillerin gündeminde Özal'ın ölümüne ilişkin iddialar iddialar vardı.

AK Parti milletvekillerinin bazıları, 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın yapılacağı otelden sabah erken saatlerde yürüyüş için ayrıldı.

Güne sabah saat 05.45'te başlayan ilk isim AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün oldu. Sabah yürüyüşünün ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akgün, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarına ilişkin soru üzerine söylentilerden daha çok bilimsel raporlara itibar edilmesi gerektiğini vurgulayarak, önemli olanın böylesine önemli bir konuda meselenin aydınlatılması için adım atılması olduğunu belirtti.

AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya da ''Hüküm cümlesini kurabilecek olgunluğa henüz erişilmedi. Sonucu bekleyelim'' dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve 23. Dönem AK Parti Milletvekili Abdurrahman Arıcı ise ''30 yıllık radyoloji uzmanıyım. Kesin bir sonuç çıkmadan konuşmak doğru olmaz. Adli Tıp Kurumu başkanının da basında çıkan zehirlenme iddialarıyla ilgili kesin bir yanıtı yok'' diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS