Taksim'de çalışmalar başladı

Taksim'de çalışmalar başladı

Taksim'i yayalaştırma projesi kapsamında sürdürülen çalışmalarda yollar kapatılmaya başlandı. Divan Otel'e çıkan Cumhuriyet Caddesi ile Tarlabaşı Bulvarı'ndan Cumhuriyet Caddesi'ne giriş araç trafiğine kapatıldı. Tarlabaşı Bulvarı'nda yolun daraltılması nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu.

Yapımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Taksim Meydanı düzenleme çalışmaları sebebiyle Taksim Meydanı'nda İETT otobüsü ve taksi-dolmuşların bekleme ve yolcu aktarma düzeninde değişiklikler yapılıyor


Bu yolun kapatılmasıyla güzergah olarak Tarlabaşı'ndan Cumhuriyet Caddesi'ne gidecekler için; Taksim Meydanı dolanılarak AKM önünden Mete Caddesi'ne buradan da Asker Ocağı Caddesi kullanılarak (Divan Otel önünden) Cumhuriyet Caddesi'ne ulaşılabilecek.


Şişli'den Tarlabaşı Bulvarı'na ise (Divan Otel önünden) Abdulhakhamit Caddesi kullanılarak Tarlabaşı Bulvarı'na gidilebilecek. Taksim Meydanı'na şimdilik araç trafiği sağlanırken, Tarlabaşı Bulvarı'nda yolun daraltılması nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu. 


Topbaş eleştirilere yanıt verdi

Mısır'a hareketinden önce havalimanında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ikazlara rağmen ilk gün trafikte ciddi yoğunluk yaşandığını söyledi, "Bu kaos geride kalacak" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS