"Düzenleme İmralı'nın talebidir!"

"Düzenleme İmralı'nın talebidir!"

TBMM Genel Kurulu'nda, 13 ilin büyükşehir olmasını öngören kanun tasarısının 11 maddesi kabul edildi. MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, tasarıyla "derebeyler" ihdas edileceğini belirterek, "Düzenleme, Kandil'in, İmralı'nın, Oslo'nun talebidir" dedi.

Muhalefet partisi milletvekilleri, partilerinin verdikleri önergeler üzerinde konuşmak için kürsüye geldi.

MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, tasarıyla "derebeyler" ihdas edileceğini iddia etti.

Bütçeye 4 milyar TL yük getireceğinin söylenmesine rağmen tasarı Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmediği için net rakamın belli olmadığını ifade eden Belen, tasarıyla köylerdeki vatandaşların "emlak ve çevre temizlik vergisi" gibi vergiler ödemek zorunda kalacağını kaydetti.

Belen, "Bu düzenleme Kandil'in, İmralı'nın, eli kanlı terör örgütünün, Oslo'nun, KCK yapılanmasının, Ortadoğu'nun yeniden yapılanmasını isteyenlerin talebidir. Tasarı, Başkanlık sisteminin bir parçası olarak, ülkenin federatif yapılara bölünmesini sağlayacaktır" dedi.

"Emir demiri kesiyor"

MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, tasarıya ilişkin eleştirilerini dile getirirken, "Tarih sizi PKK'nın, KCK'nın talebi doğrultusunda vatanın bölünmez bütünlüğünü tehlikeye sokacak siyasi hareket olarak yazacaktır. Sizin iradenizi bu tasarı için kullanan kişi, yarın bu
tasarının hesabı sorulduğunda yanınızda olmayacaktır. Tasarı boynunuzda bir yafta gibi, kara leke olarak kalacaktır. Cenab-ı Allah sizlere akıl, fikir versin, millete de devlete de beka versin. Mehmet Geldi'ye de biraz fazla versin" diye konuştu.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, "Anlaşılan gelen emir demiri kesiyor. Tavırlarınızda hiçbir değişiklik olmuyor" diyerek tasarıya ilişkin eleştirilerini dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, konuşmaların ardından birleşime ara verdi.

Yakut, aranın ardından komisyon ve hükümetin yerini almaması üzerine, birleşimi bugün saat 14.00'de toplanmak üzere kapattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS