Kılıçdaroğlu'ndan Çelik'e "manidar" cevabı

Kılıçdaroğlu'ndan Çelik'e "manidar" cevabı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Hüseyin Çelik'e serbest bırakılan Cüneyt Ünal yanıtı: "İster Suriye'de ister Amerika'da; eğer serbest bırakılacaksa ben 135 milletvekilimi dünyanın bütün ülkelerine gönderirim. Manidarmış. Neyi manidarmış? Oturun kalkın CHP'ye teşekkür edin."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nden düzenlenen ve CHP İstanbul Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Gençler Konuşuyor Kılıçdaroğlu Dinliyor' programına katıldı.

Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan yardımcısı Umut Oran, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı katıldı. Kılıçdaroğlu, gazeteci Cüneyt Ünal'ın CHP milletvekilleri tarafından Türkiye'ye getirilmesini eleştiren Ak Parti Genel Başkanı Hüseyin Çelik'e yanıt verdi. Kılıçdaroğlu konuşmasında Oslo görüşmeleri, siyasette üslup tartışmaları, türkiye'nin Suriye politikası, Oslo görüşmeleri ve Kürt ssorunuyla ilgili konulara da değindi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in 'Cüneyt Ünal'ın CHP'ye teslim edilmesi manidar' sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Bir insanın hayatını kurtarıyorsunuz. Suriye zindanından çıkarıyorsunuz. Bu bir gazeteci. Eşi kurtarılmasını istiyor. Onlar geldiler rica ettiler. Dernekler aileler ne olursunuz gidin kurtarın dediler onlar da gittiler kurtardılar. Normalde ne olması lazım ? Teşekkür etmleleri lazım. Hiçbir yurttaşımızın adı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, saçının teline zarar gelmesini istemeyiz. İster Suriye'de ister Amerika'da eğer serbest bırakılacaksa ben 135 milletvekilimi dünyanın bütün ülkelerine gönderirim. Kendi insanımızı kurtarıyorum zindandan kurtarıyorum. Manidarmış. Neyi manidarmış ? Oturun kalkın CHP'ye teşekkür edin. O gazetecimizi çıkardık Türkiye'ye getiriyoruz. Türkiye için getiriyoruz insanımız için getiriyoruz gazeteciler için getiriyoruz. Bu ülkenin sağlıklı haber alma hakkı için getiriyoruz " diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS