Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nde yangın

Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nde yangın

Zonguldak Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nde yangın çıktığı bildirildi. Cezaevinin çatısında çıktığı belirlenen yangına, Zonguldak Belediyesi itfaiye ekipleriyle çevre belde ve ilçe belediyelerine ait itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

425 mahkumun tutulduğu Zonguldak Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nin çatısından alevler yükseldi. İlk belirlemelere göre berber ve kantinin bulunduğu bloğundaki bir baca kenarında başlayan yangın kısa sürede tüm çatıyı sardı.


Yangına, Zonguldak Belediyesi itfaiye ekipleriyle çevre belde ve ilçe belediyelerine ait itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi.Yangın kısa sürede söndürüldü. Can kaybı ya da yaralanma olmadı.


"Hiçbir can kaybımız ve yaralımız yok"


Zonguldak Kapalı Cezaevi'nin çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu. Cezaevinde kalan 430 mahkum tahliye edilirken, can kaybı olmadı. Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, cezaevinde isyan söz konusu olmadığını, yangının bacadan çıktığını söyledi.


Yangın, saat 17.30 sıralarında Zonguldak'ın Beycuma Beldesi'ndeki 5 bloktan oluşan cezaevinin koğuş, kantin ve yemekhane bölümlerinin bulunduğu 2 bloğunda çıktı. Çatıda başlayan yangını gören cezaevi görevlileri itfaiyeye haber verdi. Zonguldak, Devrek, Çaycuma ve Kozlu’dan çok sayıda itfaiye aracı cezaevine yönlendirildi. Bu arada cezaevi tahliye edildi. Mahkumlar, cezaevinin avlusunda bekletildi.


İtfaiye ekipleri, 2 bloğun çatısında etkili olan yangına müdahale etti. Ancak ekipler, alevlerin çatıyı tamamen sarması nedeniyle yangını söndürmekte güçlük çekti. İtfaiyenin müdahalesine rağmen 2 binanın çatısı tamamen yandı. Ancak itfaiyenin müdahalesiyle alevler diğer bloklara sıçramadı. Yangını duyan mahkum yakınları da cezaevi önüne akın etti. Mahkumların yakınları, söndürme çalışmalarını endişeyle takip ederken, mahkumlar da avluda çalışmaları izledi.


Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, cezaevinde bir isyan söz konusu olmadığını, ilk tespitlere göre yangının bacadan çıktığını söyledi. Yangının 2 blokta etkili olduğunu, arada bahçe olduğu için de diğer bloklara sıçramadığını anlatan Başsavcı Özbakır, şöyle dedi: "Çok önemli bir şey yok. Mahkumlarımızın tamamı tahliye edildi. Ölen ya da yaralanan yok. 2 bloğun çatısı büyük ölçüde yandı. Alt kısımlarda da tabii yanan yerler var. Ancak can kaybımız yok. İsyan gibi bir durum da yok."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS