"Yola bilgisayarsız çıkmam" diyenlere öneriler

"Yola bilgisayarsız çıkmam" diyenlere öneriler

Yaklaşan Kurban Bayramı’nda yakınları için yollara düşecek, tatile çıkacak kullanıcılar bilgisayarsız yapamıyorsanız seyahat öncesi alacağınız önlemler bilgisayarınızın güvenliğini için önem taşıyor.

Kişisel bilgisayar kullanıcılarına çözümler üreten Pratik Servis, seyahat esnasında oluşabilecek hasarlara karşı önceden almanız gereken önlemleri hatırlatıyor. Bayram tatilinde seyahate çıkmayı planlayanlar, ‘bilgisayarsız kalamam’ diyorsanız bu önerilere kulak verin:


Dizüstü bilgisayarınızı darbelere karşı koruyan özel çantasında taşıyın. Bilgisayarınız hassas bir cihaz olduğu için, yolculuk esnasında oluşabilecek sarsıntılardan bilgisayarınızı korumak amacıyla aracınızda sabit bir konumda tutun.


Uçak yolculuğu yapacaklar, bilgisayarınızı kabin bagajı olarak taşıyın. Diğer çanta ya da bavullarınızla beraber uçağın kargo bölümüne göndermeyin. Yurtdışına uçacaksanız gideceğiniz ülkenin bilgisayarlar ile ilgili gümrük kurallarını araştırın.


Bilgisayarınızı uyku modunda taşımayın. Harddisk ve optik sürücülerinizin zarar görmemesi için bilgisayarınızı kapalı halde çantasına yerleştirin. 


Kullandığınız harici cihazlar (flash bellek, harici harddisk, mobil modem gibi) var ise bilgisayarınıza takılı tutmayın.


Bilgilerinizi harici ortamlara yedekleyin. Bilgilerinizin bir yedeğini her ihtimale karşı yanınıza alın.   

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS