Tavşanlı Köyü'nde yeni köpek katliamından korkuluyor

Tavşanlı Köyü'nde yeni köpek katliamından korkuluyor

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne bağlı Tavşanlı Köyü'nde, muhtarlığın tahsis ettiği ve tel örgülerle çevirdiği arazide emekli bankacı Tülin Boran 100'e yakın köpeği besliyor.

Köpeklerden 6'sının öldürülmesinin ardından Tülin Boran, yeni katliam olmaması için bunu yapanların yakalanmasını istedi.

Emekli olduktan sonra kendisini hayvanlara adayan ve Tavşanlı Köyü'nde diğer köylere giden yol kenarında muhtarlıkça tahsis edilen boş araziyi kendi imkanlarıyla tel örgüyle çeviren Tülin Boran, kızı Hale Uğursal'ın da yardımıyla burada 100'e yakın köpeğe bakıyor. Emekli maaşıyla aldığı mamaların yanı sıra yakınları ve hayvan severlerin getirdiği yiyeceklerle köpekleri doyuran Tülin Boran, 6 köpeğin av tüfeği ile ateş edilerek itlaf edildiğini söyledi.

Köpeklerden 2'sinin bayram arefesinde, 4'ünün ise iki gün önce vurulduğunu belirten Boran'ın yaptığı şikayet üzerine harekete geçen jandarma olayı gerçekleştiren kişileri henüz bulamadı.

Tavşanlı Köyü Muhtarı Sadık Güvenç de bugün köpeklerin barındığı bölgeye giderek araştırma yaparken, köy sakinlerinin de bu olaya çok üzüldüğünü söyledi. Tülin Boran ise "Hayvanların öldürülmesi hepimizi strese soktu. Yeni katliam olmasından korkuyoruz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS