Rusya interneti kuşatacak!

Rusya interneti kuşatacak!

Rus istihbarat teşkilatı Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB) internet kullanıcılarını kontrol altında tutmak için çalışma başlattığı belirtildi.

Kommersant gazetesinin, Rus telekomünikasyon firması Vımpelkom tarafından İletişim Bakanlığına gönderilen mektubu kaynak gösterdiği ve resmi haber ajanslarında da yer alan habere göre, FSB ve İletişim Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak çalışma internet kullanıcılarını tam kontrol altına almayı amaçlıyor.

Hazırlanan taslağa göre, Rusya'daki internet altyapısını kullanan tüm servis sağlayıcıları, kendi sitelerindeki internet trafiğini en az 12 saat kayıtaltına alacak cihazların kullanılmasını ve FSB'nin bu kayıtlara doğrudan ulaşmasını sağlayacak.

1 Temmuz 2014'ten itibaren hayata geçeceği öne sürülen projeyle IP adresleri, telefon numaraları, kullanıcı adları ve sosyal paylaşım siteleri kullanıcılarının mail adresleri FSB tarafından kontrol edilebilecek.

Rostelekom kaynakları tarafından da doğrulandığı kaydedilen tasarının, Adalet Bakanlığının onayının ardından yürürlüğe girmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS