Diyelim ki Kıyamet Günü'nde hayatta kaldınız...

Diyelim ki Kıyamet Günü'nde hayatta kaldınız...

Diyelim ki Dünya'nın sonu geldi ve kıyamet koptu. Ancak siz bir şekilde hayatta kalmayı başardınız. Peki ne kadar daha hayatta kalabilirsiniz?

National Geographic'te yayınlanan Doomsday Preppers programı bu soruya yanıt verebilecek bir infografik hazırlardı.

İnfografiğe göre bir insanın 1 yıl boyunca açlık ihtiyacını gidermesi için 182 kilo tahıl, 9 kilo et, 40 kilo meyve ve sebzeye ihtiyacı var.

Ayrıca çeşitli miktarlarda şeker, süt, yağ ve baklagillere de gereksinim var.

Bir kişinin bir yıl boyunca hayatta kalabilmesi için ayrıca 200 galon içilebilir suya ihtiyaç var. Şişe olarak düşünürsek 5 bin 302 şişe gerekiyor.

Tüm bunların yanı sıra dünyanın tamamın etkileyen böyle bir felaketin ardından yanınızda bulunması büyük artılar sağlayacak "lüks" maddeler de var. Mesela benzin, silah, ilaç, kahve ve tuz ihtiyacınız olabilecek lüks malzemeler arasında yer alıyor. 


Kıyametten sonra bu ihtiyaçlarınızı bir şekilde giderebilseniz bile bunlar hayatta kalmanız için yeterli olmayabilir.


Örneğin mutlaka bir doktora ihtiyacınız olacak. İhtiyaçlar sıralamasında doktoru, mühendis, asker, çiftçi ve balıkçı takip ediyor.


Ayrıca geliştirmeniz gereken bazı yetenekler var. Mesela basit sağlık sorunlarıyla karşılaştığınızda kendi kendinizi tedavi edebilmelisiniz. Savaşmayı, kavga etmeyi öğrenmelisiniz.


Bir yıl boyunca tüm bunlara sahip olmanız durumunda hayatta kalabilirsiniz ancak bu bir yıl içinde, sonrasında yaşama tutunmak için, tarım yapmayı öğrenmek, temiz su kaynakları bulmak, faydalanabileceğiniz hayvanları evcilleştirmek, balık tutmayı öğrenmek gibi yerine getirmeniz gereken birçok ödeviniz olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS