Beyaz Saray'dan memnuniyet açıklaması

Beyaz Saray'dan memnuniyet açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Senato Dış İlişkiler Komitesi'nin Suriye'ye müdahale tasarısını kabul etmesiyle ilgili memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Carney, yaptığı yazılı açıklamada, Başkan ve Kongre birlikte çalıştığında Amerika'nın daha güçlü olduğuna inandıklarını belirtti. Carney, "Suriye'deki siyasi çözümün hızlanması için muhalefeti güçlendirmeye yönelik daha geniş bir stratejiyi takip ederken, kabul edilen bu tasarı da bir yandan Esad'ın kimyasal silah kapasitesini azaltıp, bunların gelecekteki kullanımını engelleyecek, diğer yandan da Amerika'nın ulusal güvenlik çıkarlarını da muhafaza edecektir" ifadesini kullandı.

Senato'nun ulusal güvenlik adına hızla hareket etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Carney, kimyasal silahların kullanımının yasaklanmasını uygulamak ve ABD'nin ulusal güvenlik çıkarlarını yeteri kadar korumak için sınırlı bir çerçeveye kurulan askeri güç kullanımı yetkisine iki partili desteğin sağlanması için Kongre ile birlikte çalışmayı sürdüreceklerini bildirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS