Davutoğlu, Kuveyt Emiri ile görüştü

Davutoğlu, Kuveyt Emiri ile görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed el-Cabir es-Sabah'la bir araya geldi.

Davutoğlu, Umman ziyaretienin ardından geldiği Kuveyt'te, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el Hamad el Sabah tarafından havaalanında karşılandı. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, daha sonra Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed el-Cabir es-Sabah tarafından kabul edildi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kuveyt'teki temasları kapsamında Kuveyt Meclis Başkanı Merzuk Ali el-Ganim ve Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah ile görüşmesi bekleniyor.

Bakan Davutoğlu'nun Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı El Sabah'la, iki ülke kurum ve kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla Türkiye-Kuveyt İşbirliği için Ortak Komitesi'nin ilk toplantısına katılacağı belirtildi.

Toplantıda iki ülke arasında siyasi, ekonomik, ticari ve kültürel işbirliği imkanlarının ele alınacağı ve gelecek dönemde gerçekleştirilecek sektörel işbirliği faaliyetlerinin kapsamlı biçimde gözden geçirileceği bildirildi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed el-Cabir es-Sabah tarafından kabulünün ardından, Kuveyt Başbakanı Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah ile Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi.

Davutoğlu, temasları kapsamında Kuveyt Meclis Başkanı Merzuk Ali el-Ganim ile de meclis binasında bir görüşme gerçekleştirdi.

Türk vatandaşlarına kapıda vize

Alınan bilgiye göre, görüşmelerde Türk vatandaşlarının, 1 Kasım'dan itibaren Kuveyt vizesini ülkeye girişte kapılardan alması kararlaştırıldı.

Bakan Davutoğlu'nun, Meclis Başkanı Ganim ile görüşmesinin ardından Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamad es-Sabah'la birlikte iki ülke kurum ve kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla Türkiye-Kuveyt İşbirliği için Ortak Komitesi'nin ilk toplantısına katılacağı belirtildi.

Toplantıda iki ülke arasında siyasi, ekonomik, ticari ve kültürel işbirliği imkanları ele alınacak, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek sektörel işbirliği faaliyetleri kapsamlı biçimde gözden geçirilecek.Toplantının ardından iki ülke heyetleri arasında hazırlanan Eylem Planı imzalanacak.

Bakan Davutoğlu'nun, Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyonun ardından Türkiye'ye hareket etmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS