İngiltere'de öğretmenler grevde

İngiltere'de öğretmenler grevde

İngiltere'de öğretmenlerin, eğitim sistemindeki değişiklikleri protesto etmek için başlattığı bölgesel grevde bugün 2500 okulda eğitime ara verildi.

Birleşik Krallık'ın en büyük iki eğitim sendikası Ulusal Öğretmenler Birliği (NUT) ve Ulusal Okul Müdürleri ve Kadın Öğretmenler Birliği'nin (NASUWT) üyeleri, mesai ücreti, emekli maaşı ve iş yükü tartışmalarının ardından bugün bölgesel greve gitti.

Bir günlük grev nedeniyle ülkede yaklaşık 2500 okul eğitim veremedi.

Eğitimciler, artan iş yükü, bu dönem uygulamaya girecek performans orantılı maaş artışı ve emekli maaşlarında yapılan değişikliklere uzun süredir tepki gösteriyor.

NUT Genel Sekreteri Christine Blower, hükümetin öğretmenlere ve eğitime karşı politikalarının değişmesi gerektiğini belirterek, "Öylece durup, eğitim sistemimizin zayıflatılmasını izleyemeyiz" dedi.

Ülkenin diğer büyük eğitim sendikası NASUWT'un Genel Sekreteri Chris Keates de, "Grev kararı, öğretmenlerin tepki ve kızgınlığını ortaya koymak için tek çıkar yoldu. Öğretmenler, öğrencilerin ve velilerin bundan etkilenmesinden dolayı tabii ki çok üzgün" ifadelerini kullandı.

Çalışan ebeveynler, okulların kapalı olduğu bölgelerde bugün "acil" bakıcı bulma telaşına düştü. Londra ve çevre bölgelerdeki okulların öğretmenleri 17 Ekim'de grev yapmayı planlıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS