Volkswagen'den yatırım sinyali

Volkswagen'den yatırım sinyali

Volkswagen'in Üretim ve Tesislerden Sorumlu Sözcüsü Adomat, "Volkswagen halen Türkiye'de olası fırsatları değerlendiriyor" dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Türkiye'de en çok satan otomotiv markaları arasında olduğu halde hiç yatırımı bulunmaması sebebiyle eleştirdiği Alman devi Volkswagen'in Üretim ve Tesislerden Sorumlu Sözcüsü Christoph Adomat, Volkswagen'in Türkiye'de yatırım için fırsatları değerlendirdiğini söyledi.

Volkswagen'in Almanya'nın Wolfsburg kentindeki Genel Müdürlüğü'nden Christoph Adomat, AA muhabirinin Volkswagen'in Türkiye'de üretim tesisi yatırımı yapmak gibi bir planlarının olup olmadığına ilişkin sorusuna karşılık, ''Volkswagen halen Türkiye'de olası fırsatları değerlendiriyor. Bu konuda herhangi bir düzenleme ya da anlaşmamız henüz bulunmuyor'' açıklamasını yaptı.

Çağlayan ne demişti?

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, geçen haftasonu otomotiv sektöründeki yeni teşviklerin değerlendirildiği toplantıda Volkswagen'in Türkiye pazarında en çok satan otomotiv markalarından biri olmasına rağmen Türkiye'de halen yatırımının olmamasını eleştirmişti.

Çağlayan, ''Volkswagen, Türkiye'de en fazla satılan ama Türkiye'de üretimi olmayan bir marka. Yakın bir süre içinde Volkswagen'in üst yönetimiyle görüşmeye karar verdik. Neden Türkiye'de yatırım planları olmadığını sorup varsa tereddütleri öğrenmek istiyoruz. Aslında böyle bir teşvik sisteminden sonra kendileri kayıpta'' demişti.

Türkiye pazarında 10 yılda toplam 584 bin 870 araç satışıyla Volkswagen,Türkiye'deki otomotiv pazarından 10 yıllık ortalamada yüzde 9,07 pay aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS