"Güven bozma girişimi!"

"Güven bozma girişimi!"

Öcalan-BDP görüşmesinin tutanakları olduğu öne sürülen notların yayınlanmasını, Başbakan'ın Başdanışmanı, Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan bir kez daha eleştirdi. Akdoğan söylemleri ''güven bozma girişimi'' olarak değerlendirdi.

Star gazetesindeki köşesinde daha önce "Sabotörler iş başında, o metinler tamamen yok hükmünde" diyen Akdoğan, kendisine yönelik tepkilere de cevap verdi.

''Kimileri bu durumu 'sabotaj' olarak yorumlamamıza takılmış'' diyen Yalçın Akdoğan, ''Öcalan'ın süreçte sunduğu çerçeveyle yakından uzaktan alakası olmayan ve hükümetin hiç benimsemediği bir muhtevanın gündeme taşınması elbette bir çarpıtmadır ve bir sabotajdır'' görüşüne yer verdi.

Aktarılan notları ''tedirgin etme, güven bozma girişimi'' olarak nitelendiren Akdoğan, ''Kimileri bu söylemleri sıradan, normal, sineye çekilebilir bulabilir, bunların ne hükümet tarafından normal karşılanması mümkündür. Ne de bunlar çözüm sürecinin bir parçasıdır'' yorumunu yaptı.

Akdoğan, Öcalan ile BDP'liler arasındaki sohbetin devletin mutabakat metni gibi gösterildiğini, çözümün muhtevası gibi sunulan söylemlerin rahatsızlık uyandırdığını belirtti.

Başdanışman, ''Birbirimizi hırpalamak yerine netice almaya yönelik iyi niyetli bir çaba sergilemeliyiz'' çağrısı yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS