"Şeyh" cinsel tacizden tutuklandı

"Şeyh" cinsel tacizden tutuklandı

Aksaray'da kendini "sakallı hoca" olarak tanıtan ve izinsiz açtığı Kuran kursuna gelen 13 kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 55 yaşındaki Mustafa Ç. tutuklandı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, kendini çevresine "sakallı hoca" ve "şeyh" olarak tanıtan bir kişinin, izinsiz olarak açtığı Kuran kurslarına gelen kadınları, dini duygularını istismar ederek etkilediği ve onları ilişkiye zorladığı, yine dini duygularla çevresinden para topladığı yönünde ihbar aldı. Bunun üzerine harekete geçen polis, Mustafa Ç.'nin Aksaray'da iki ayrı noktada izinsiz olarak dini eğitim verdiğini saptadı.

6 ay boyunca takip

Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından dün Aksaray, Ankara, Çorum ve Kırşehir'de daha önceden belirlenen adreslere baskın düzenledi. Baskında CD ve kitaplara el konuldu. Yapılan operasyonda kendini şeyh olarak tanıtan Mustafa Ç. ile birlikte aralarında kadınların da bulunduğu 12 kişi yakalandı. Polis, operasyon kapsamında mağdur olan 13 kadının da ifadesine başvurdu. Mustafa Ç.'nin 3 kadınla birlikte yaşadığı ve 8 çocuğunun olduğu iddia edildi.

Yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edilen Mustafa Ç., "Dini duyguları kullanmak suretiyle nitelikli cinsel istismar, kanuna aykırı eğitim kurumu açmak" suçlarından tutuklandı. Müritleri olduğu öne sürülerin aralarında kadınların da bulunduğu 11 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS