ODTÜ'deki yol yapımına protesto

ODTÜ'deki yol yapımına protesto

ODTÜ'de, yol yapım çalışması için belediye ekiplerince yapılan ağaç sökümünü, İzmir'de toplanan bir grup yürüyüşle protesto etti. Bir ara anayolda oturma eylemi yaparak trafiği kapatan grup, protesto sonrası sessizce dağıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince dün akşam saatlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yerleşkesinde yol çalışması için yapılan ağaç sökümü, İzmir'de bir grup tarafından protesto edildi.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık 200 kişi, saat 20.00 sıralarında Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bir araya geldi.

Cadde üzerinde tur atan grup önce geçtikleri Plevne Bulvarı'nı tek şeritten trafiğe kapatarak yürüdü.

Ardından Talatpaşa Bulvarı'ne gelen grup, Gazi Orta Okulu önündeki kavşağı araç trafiğine 15 dakika boyunca yaptıkları oturma eylemiyle kapadı.

'Bu daha başlangıç mücadaleye devam' ve 'Diren ODTU' sloganları atan grup ardından ellerinde taşıdıkları, 'Dün gece 03.00'de mahkeme kararı yokken 5 bin ağaç kesildi biliyor musun' ve 'Meydanları boş bırakırsan, ne Atatürk'ün kalır, ne vatan. Bölünme' pankartları eşliğinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne tekrar yürüyüşe geçti.

Bir süre geldikleri caddede bekleyen grup, sessizce dağıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS