Atlantik Konseyi Zirvesi yarın başlıyor

Atlantik Konseyi Zirvesi yarın başlıyor

Yarın başlayacak olan Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapacak.

Yeni dünya şehri İstanbul'da, The Grand Tarabya Oteli'nde 21-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Atlantik Konseyi Enerji ve ekonomi Zirvesi'ne, bu sene başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, ABD Eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright'ın yanı sıra, çok sayıda devlet ve işadamı da katılıyor.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi (Atlantic Council Energy & Economic Summit) bu sene beşinci yılını kutluyor.

Dünyadaki enerji kaynaklarının toplandığı bölge ülkelerine olan yakınlığı ve coğrafi konumuyla İstanbul'u, uluslararası enerji sektörünün merkezi haline getirmeyi amaçlayan zirve, her geçen yıl daha fazla ilgi çekiyor.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da zirvenin ana sponsorlarından biri olan Borsa İstanbul'un Başkanı Dr. İbrahim M. Turhan, "Borsa İstanbul'un, Atlantik Konseyi ile ilişkileri geçen yıl başladı. Bu yıl da Eş-Başkan düzeyinde Zirve'yi destekleyerek ilişkilerimizi güçlendirmek için ileri bir adım daha attık. Bölgede ve dünyada sürdürülebilir kalkınma için son derece kritik olan konuları tartışmak üzere böyle seçkin politika yapıcılara ve kanaat önderlerine ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde, en son politik ve ticari eğilimlerin yanı sıra, doğuda Orta Asya'dan, batıda Orta Avrupa ve Doğu Akdeniz'e uzanan bölgedeki olanaklar da gündeme taşınacak.

Zirvede, sadece enerji değil, siber güvenlik konuları, dünyadaki finansal görünüm ve İpek Yolu'nun tekrar canlandırılması gibi, üst düzey paneller ve interaktif oturumlar da yer alıyor.

Zirvenin web sitesine www.acsummit.org adresinden ulaşılabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS