Sadece polisten yemek yiyor

Sadece polisten yemek yiyor

Adana'da 4 yaşındaki lösemi hastası çocuk yemeğini yemedi devreye polis girdi. Minik Yağız'ın polisleri çok sevdiğini bilen aile valiliğe başvurdu. Valilik iki polis görevlendirdi. Şimdi Yağız'ın beslenmesiyle o polisler ilgileniyor.

Adana'da 6 ay önce lösemi hastalığına yakalanan 4 yaşındaki Yağız Yıldız, yemek yemeyip, ilaçlarını içmeyince, Arka Sokaklar dizisini çok sevdiği için sadece polislerin elinden yemek yiyen ve ilaç içen Yağız, bu kez dizinin Hüsnü Komiseri'nin elinden yemeğini yedi. 

Adanalı 4 yaşındaki Yağız Yıldız 15 Haziran 2013 günü yüksek ateş şikayetiyle babası Sait Yıldız (36) tarafından götürüldüğü hastanede lösemi teşhisi konulduğu için 6 aydır kanser ile mücadele ediyor.

Ancak minik Yağız hastalığa yakalandıktan sonra ilaçlarını içmeyip, yemeğini yemediği için babası Yıldız Arkak Sokaklar dizisinden dolayı polisi çok sevdiği için eve polis gelmesi için başvurdu.

Bunun üzerine Yağız eve gelen polis sayesinde yemek yiyip ilaçlarını içmeye başladı.

Özgür Ozan'ı görmek istedi

Yağız polisleri çok seviyordu ancak en büyük hayali Arka Sokaklar dizisi oyuncularını özellikle de Hüsnü Çoban karakterini canlandıran Özgür Ozan'ı görmekti.

Haberin yayınlanmasından sonra dün gece yarısı oyuncular twitter'dan Yağız'ın kendilerini çok sevdiğini öğrendi.

Oyuncular adına dizide Rıza baba olarak bilinen ünlü oyuncu Zafer Ergin telefonla Yağız’ın babasını arayıp yarın ilk uçakla oyuncuları Adana’ya göndereceğini söyledi.

Bugün saat 13:00'da Adana'ya gelen Özgür Ozan, Mesut komiser rolünü oynayan Şevket Çoruh, Murat komiser rolünü oynayan Uğur Bektaş hemen oyuncakçıya giderek silah, polis otomobili ve oyuncaklar alarak eve geldi.

Baba kapıda karşıladığı sanatçılara Yağız'ın enfeksiyon kapma riskine karşılık maske dağıttı. Maske takan oyuncular Yağız'ın yanına geldi.

Yağız karşısında oyuncuları görünce önce inanamadı. Annesi Fatoş Yıldız'ın kucağında bulunan Yağız'ı bir süre Uğur Bektaş sevdi.

Bu arada baba ve anne gözyaşlarını tutamadı. Daha sonra Yağız çok sevdiği Komiser Hüsnü Çoban'ın yanı Özgür Ozan'ın kucağına geldi.

Kelepçe hediye etti

Daha sonra ise Ozan, Yağız'a yemek yedirdi. Ozan, Yağız'a polis kimliğini ve rozetini verdi. Yağız ise Ozan'a kelepçe hediye etti.

Ozan, Yağız'ın polis olmadan yemek yemediğini öğrendiklerini bunun üzerine Adana'ya geldiklerini belirterek, "Yağız'ı gördük çok mutlu olduk. Yağız büyüyünce polis olmak istiyormuş bizde onun için geldik. En kısa sürede Yağız'a ilik bulunması için dua edeceğiz" dedi.

Şevket Çoruh ise Yağız'ın hasta olduğunu ve polisi çok sevdiğini twitter'dan öğrendiğini bunun üzerine arkadaşlarla görüşerek hemen Adana'ya geldiklerini anlattı. Çoruh, "Ben herkesin ilik bağışlamasını istiyorum. Sadece Yağız değil çok sayıda çocuk kanser hastası var. Bütün Yağız'ların ölmemesi için kan versin herkes" diye duygulandı.

Baba Yıldız ise Yağız'ın iki isteği vardı bunlardan biri Arka Sokaklar dizisinin oyuncularını görmek olduğunu belirterek, "Bu gerçek oldu. Ancak ikinci isteği hayatta kalması. Bunun gerçekleşmesi için kan verilmesi ve iliğin bulunması gerekiyor. Bunun için herkesi kan bağışına çağırıyoruz. Arka Sokaklar dizisi oyuncularına oğlumu mutlu ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Ancak Yağız ölmesin. Yağızlar ölmesin diye kan verelim" diye konuştu.

Yağız'ın kurtulması için vatandaşların Çukurova Balcalı Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü'ne başvurup kan verebilecekler. Duyarlı vatandaşların Yağız'ın hayatta kalması için kan vermesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS