Usta müzisyenler bu hafta da Salon'da

Usta müzisyenler bu hafta da Salon'da

Günümüzün en etkili caz gitaristlerinden John Scofield, 13 Kasım Çarşamba ve 14 Kasım Perşembe akşamları Salon'da.

Amerikalı caz gitaristi ve besteci John Scofield, The John Scofield Uberjam Band adlı grubuyla 13 Kasım Çarşamba ve 14 Kasım Perşembe akşamları 21.30'da Salon'da olacak.

Modern caz gitaristleri arasında Pat Metheny ve Bill Frisell ile birlikte Üç Büyükler'den biri olarak gösterilen Scofield'ın 30'un üzerinde albümde imzası bulunuyor.

Son albümü Überjam Deux geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Berklee College of Music'de eğitim gören Scofield, müziğinde R and B, funk, blues, soul gibi modern öğelere yer veriyor.

İlk albümünü 1977'de yayımlayan John Scofield, bugüne kadar Miles Davis, Chet Baker, Herbie Hancock, Billy Cobham ve Jack DeJohnette gibi isimlerle çalıştı.

1982 yılından itibaren 3,5 yıl birlikte çalıştığı Miles Davis'in, Star People, You're Under Arrest ve Decoy albümlerine gitarist olarak katkıda bulundu.

Scofield, Fransa Kültür Bakanlığı tarafından Nisan 2010'da sanat ve edebiyatın yükselişine katkıda bulunanlara verilen Officier dans l'Ordre des Arts et Lettres nişanına layık görüldü.

Scofield halen New York Üniversitesi'nde Caz Departmanında öğretim üyesi. The John Scofield Überjam Band konserinin biletleri 65 TL (masa), 50 TL (ayakta) ve 30 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Micus'tan kültürlerarası bir müzik yolculuğu

Şarkılarını kendine özgü bir dille okuyan Alman müzisyen, multienstrümantalist ve besteci Stephan Micus, İstanbullu müzikseverlerle 15 Kasım Cuma ve 16 Kasım Cumartesi akşamı 21.30'da Salon'da buluşacak.

Müziğinde geleneksel bir yaklaşım yerine yenilikçi bir tutumu benimseyen Micus, neredeyse tüm dünya ülkelerini dolaşarak geleneksel enstrümanları yakından tanıma fırsatı buldu, ve yöresel müzik aletlerini çalmayı öğrenerek kendi müziğine entegre ediyor.

1976'dan bu yana 20'den fazla albüme imza atan Stephan Micus, 2013 Ocak ayında hem 60. yaşını kutladı hem de ECM'den yayınladığı 20. albümü olan Panagia isimli albümünü piyasaya çıkardı.

Stephan Micus, 1989 yılında yayınladığı The Music of Stones dışındaki bütün albümlerindeki enstrümanları  da kendi çaldı. Kusursuz bir müzik seyyahı olarak tanınan Micus'un müzikseverleri kültürlerarası bir yolculuğa çıkaracağı konserinin biletleri, 40 TL (oturmalı), 30 TL (ayakta) ve 25 TL (öğrenci) üzerinden alınabilir.

Salon İKSV Deezer'da

Müzikseverler artık Salon'u özel radyo kanalı Deezer üzerinden de takip edebiliyor. Programda yer alan sanatçılar, konser tarihleri ile ilgili bilgiler ve diskografilerinin yanı sıra bugüne kadar Salon sahnesinde yer alan isimlerin en güzel şarkıları Deezer üzerindeki Salon İKSV sayfasından takip edilebilir.

Salon biletleri nerede?

Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve hizmet bedelsiz olarak ana gişe İKSV'den alınabilir. Lale Kart sahipleri biletlerini yüzde 25'e varan özel indirimlerle temin edebilirler. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Ana gişe İKSV Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS